گیربکس ها

الکتروگیربکس کارخانه آسفالت

کارخانه آسفالت

در این مقاله گریزی خواهیم داشت بر گیربکس دستگاه آسفالت و انواع الکتروگیربکس کارخانه آسفالت.

 

الکترو گیربکس کارخانه آسفالت :

 

الکتروگیربکس کارخانه آسفالت از یک شافت و حوزینگ و تعدادی چرخ دنده تشکیل شده است.این چرخ دنده ها بر روی حوزینگ قرار داشته و به صورت دوار در حال چرخش هستند. هدف اصلی کارکرد آن نیز افزایش گشتاور بوده است.
الکتروگیربکس کارخانه آسفالت مجموعه ای از چرخ دنده هاست که وظیفه ی کنترل و انتقال سرعت، در ماشین آلات و سازه های مکانیکی را بر عهده دارند .
این الکتروگیربکس عرفا عامل نیروی جنبشی و حرکت است که به دو دسته جریان مستقیم DC وجریان متناب AC رایج تقسیم می‌شود. در‌صنعت آسفالت معمولا‌ از الکتروگیربکس کارخانه آسفالت AC استفاده می شود. که خود به دو دسته تک فاز وسه فاز تقسیم می‌شود.
چنانچه قطر چرخدنده محرک الکتروگیربکس کارخانه آسفالت بزرگتر باشد باعث افزایش دور خرجی و کاهش قدرت(گشتاور) گیربکس میشود و اگر چرخ دنده محرک الکتروگیربکس کارخانه آسفالت کوچک باشد سرعت کاهش پیدا کرده و قدرت(گشتاور) افزایش پیدا می کند.

 

الکتروگیربکس AC

الکتروموتور کارخانه آسفالت :

الکتروموتور کارخانه آسفالت AC عمومی‌ترین موتورهایی هستند که در سامانه‌های کنترل حرکت استفاده می‌شوند. طراحی ساده و مستحکم، قیمت ارزان، هزینه نگهداری پایین و اتصال آسان و کامل به یک منبع نیروی AC امتیازات اصلی الکتروموتور کارخانه آسفالت AC هستند.
الکتروموتور کارخانه آسفالت مختلف برای کارهای مختلفی مناسب‌اند. با اینکه طراحی موتورهای القایی AC آسان‌تر از موتورهای DC است، ولی کنترل سرعت و گشتاور در انواع مختلف الکتروموتور کارخانه آسفالت AC نیازمند درکی عمیقتر در طراحی و مشخصات در این نوع موتورهاست. این نکته در اساس انواع مختلف، مشخصات آنها، انتخاب شرایط برای کاربری‌های مختلف و روش‌های کنترل مرکزی یک الکتروموتور کارخانه آسفالت AC را مورد بحث قرار می‌دهد.
برای کاربردهای نیازمند به توان بالاتر، از الکتروموتور کارخانه آسفالت سه فاز AC (یا چند فاز) استفاده می‌شود. الکتروموتور کارخانه آسفالت از اختلاف فاز موجود بین فازهای تغذیه چند فاز الکتریکی برای ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی دوار درونشان، استفاده می‌کنند.

 

شرکت جهان فرز با ارائه مشاوره در زمینه طراحی و ساخت انواع گیربکس و چرخ دنده شما را یاری می کند.

برای اطلاع بیشتر از خدمات ارائه شده،ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *